بانک کتاب

  • نوشته شده توسط : مدیر
  • منتشر شده شده در تاریخ : 20 آذر 1398

بانک کتاب

بانک کتاب - بانک کتاب سوپر کتاب – فروشگاه کتاب سوپر کتاب- خرید آنلاین کتاب - مرکز فروش کتاب - کمک آموزشی
سوپر کتاب
خرید کتاب - فروش کتاب - ارسال کتاب - کتاب کمک آموزشی - ناشر کتاب کمک آموزشی - فروش آنلاین کتاب - خرید آنلاین کتاب - بانک کتاب سوپر کتاب
معنی لغوی بانک در فرهنگ فارسی معین
1- بانک مؤسسه‌ای اقتصادی، ملی یا دولتی که مردم پول‌های خود را در آن به امانت سپارند و در موقع لزوم برداشت کنند.
2- بانک خون مجموعه‌ای است برای نگهداری منظم و قابل دسترس خون یا اعضای بدن. بانک خون یا بانک اعضای بدن مؤسسه یا بخشی از یک مؤسسه برای گردآوری و نگه داری خون مورد نیاز بیماران .
3- بانک اطلاعات مؤسسه یا بخشی از یک مؤسسه برای گردآوری پردازش، نگه داری و ارائة اطلاعات. مرکزی بانک دولتی که تنظیم و اجرای سیاست‌های بانکی و پولی کشور را بر عهده دارد.
4- عابر بانک باجه‌ای در یک بانک، که مشرف به گذرگاه است و دارندة حساب می‌تواند با قرار دادن کارت ویژه‌ای در دستگاه خودکار آن از حساب خود پول دریافت یا به آن حساب پول پرداخت کند.
5- بانک کتاب سوپر کتاب
طبق تعریف، بانک محلی برای نگهداری منظم و قابل دسترسی اطلاعات، کتاب، مواد غذایی، پول، مدارک، اسناد و ... می باشد. بانک کتاب نیز محل عرضه و نگهداری انواع کتاب‌ها اعم از کتاب‌های عمومی – کتاب‌های دانشگاهی – کتاب‌های کودک و نوجوان و کتاب‌های کمک آموزشی می‌باشد.
در بانک کتاب مانند نمایشگاه بزرگی که تمام ناشران در آن حضور دارند شما می‌توانید بدون هیچ محدودیتی می‌توانید به تمامی کتاب‌های چاپ شده دسترسی داشته و به جستجوی کتاب مورد نظر خود پرداخته و اقدام به خرید آن در بانک کتاب سوپر کتاب نمایید.
در یک بانک کتاب مانند بانک کتاب سوپر کتاب superketab.com  طیف وسیعی از اطلاعات کتاب‌های موجود در بازار وجود دارد.
نحوه و علت پیدایش بانک کتاب
تاریخچه بانک کتاب
با شتاب روز افزون در صنعت نشر و چاپ کتاب و به طبع آن افزایش عناوین کتاب‌ها در تمامی زمینه‌ها (کتاب‌های کمک آموزشی، کتاب‌های دانشگاهی، کتاب‌های کودک و نوجوان و کتاب‌های عمومی) خلا مراکزی که بتوانند اطلاعات دقیق، به روز و جامع در مورد کتاب‌های چاپ شده به مخاطبین بدهند احساس شد.
با توجه به احساس نیاز ذکر شده مراکزی به نام بانک کتاب جهت ارائه خدمات هر چه بهتر و کامل تر به مخاطبین کتاب در سراسر کشور ایجاد گردید. که در
بیشتر موارد تمرکز بانک کتاب‌ها بر روی کتاب‌های کمک آموزشی به علت تقاضای بیشتر از طرف مخاطبین این نوع کتاب‌ها بوده است.
در ابتدای فعالیت، مراکز بانک کتاب، سفارشات خود را از مخاطبین به صورت تلفنی دریافت و ثبت می‌کردند و خریدار کتاب بدون مراجعه به مراکز فروش کتاب و فقط با تماس با شماره‌های ارائه شده توسط مراکز بانک کتاب، کتاب‌های مورد نیاز خود را تامین می‌کردند.
از شعارهای مراکز بانک کتاب برای مخاطبین و جذب بهتر مخاطب: ارسال رایگان کتاب - ارسال سریع کتاب و تخفیف در خرید کتاب بوده است. با توجه به این موضوعات خریدار نیز با محاسبه‌ای ساده خرید به صورت تلفنی را ترجیح به حضور در مراکز خرید با توجه به مشکلات می‌داد.
اساس شکل‌گیری بانک کتاب اینترنتی
با گذشت زمان و پیشرفت علم در عرصه الکترونیک و فضای مجازی، مراکز فروش کتاب و بانک کتاب نیز دستخوش تغییرات زیادی گردیدند و این مراکز بانک کتاب قالب سایت های فروشگاهی آنلاین کتاب تحت عناوین مختلف بانک کتاب، خرید آنلاین کتاب، فروشگاه آنلاین کتاب، فروشگاه اینترنتی کتاب ایجاد گردیدند.
ایجاد اپلکیشن‌های مختلف بانک کتاب، تبلیغات بانک کتاب در اینستاگرام، معرفی بانک کتاب در تلگرام و ایجاد کانال‌های تلگرامی و معرفی بانک کتاب در تمامی پیام‌رسان‌ها از جمله فعالیت‌هایی است که مسئولین بانک کتاب جهت معرفی هر بیشتر فعالیت و ارائه خدمات به کار گرفته‌اند.
مزایای بانک کتاب آنلاین  http://www.superketab.com
1- ارائه عناوین چاپ شده کتاب به صورت نامحدود در فروشگاه آنلاین بانک کتاب
1-    ارائه عناوین چاپ شده کتاب‌ها از سراسر کشور در بانک کتاب سوپر کتاب
2-    ارائه توضیحات تکمیلی در مورد هر کتاب به طور جداگانه در بانک کتاب سوپر کتاب
3-    ارائه مشخصات از قبیل مولف کتاب، سال چاپ کتاب، نوبت چاپ کتاب، شابک کتاب، تیراژ کتاب، قیمت کتاب، نوع جلد کتاب و تمامی اطلاعاتی که یک مخاطب جهت خرید آگاهانه محصول در بانک کتاب نیاز دارد.
4-    قابلیت سرچ مخاطب براساس دسته‌بندی کتاب‌ها، براساس قیمت کتاب‌ها، پرمخاطب بودن کتاب‌ها، پر فروش ترین کتاب‌ها، براساس ناشر، براساس ارزانی و گرانی و همچنین براساس عنوان مورد در خواست خود در بانک کتاب سوپر کتاب.
این موضوع در صرفه‌جویی زمان، صرفه‌جویی هزینه، به دست آوردن اطلاعات دقیق و جامع در مورد نیاز خود تنها در مراکز بانک کتاب الکترونیک میسر می‌باشد.
طبق توضیحات بالا به وضوح این موضوع احساس می‌شود که یک خریدار واقعی کتاب به هیچ عنوان نمی‌تواند با جستجو در یک فروشگاه سنتی کتاب و کتاب فروشی کوچک به اطلاعات میلیون‌ها عنوان کتاب چاپ شده و اطلاعات بیش از 15000 ناشر دسترسی داشته باشد و این امکان فقط و فقط از طریق فضای مجازی و بانک کتاب سوپر کتاب، فروشگاه های آنلاین کتاب امکان پذیر خواهد بود.
5-    در بیشتر موارد سیاست مدیران بانک کتاب ارائه تخفیف‌های ویژه به مخاطبین خود جهت خرید کتاب می‌باشد که این موضوع نیز بسیار برای خریدار بسیار مطلوب می‌باشد.
6-    در بعضی از مواقع و یا حتی بیشتر اوقات سیاست مدیر بانک کتاب به ارسال رایگان کتاب می‌باشد که این موضوع نیز برای خریدار کتاب تجربه‌ی بسیار شیرین و دلپذیری است.
7-    خریدار کتاب می‌تواند کتاب خود را در هر زمان از شبانه روز و فارغ از هیاهوی شهری به صورت آنلاین در بانک کتاب سوپر کتاب خریداری نماید و با پرداخت وجه آن به صورت آنلاین از مزایای پرداخت آنلاین وجه نیز برخوردار می‌باشد.
8-    عدم مراجعه حضوری خریدار و صرفه‌جویی در زمان، هزینه و مشکلات ناشی از ترافیک‌های زیاد شهری با خرید آنلاین کتاب در بانک کتاب سوپر کتاب
9-    امکان انتخاب نوع ارسال از طریق پست سفارشی و پست پیشتاز و یا ارسال توسط پیک موتوری
10-    تحویل کتابهای خریداری شده درب منزل و یا محل کار بسته به انتخاب خریدار در بانک کتاب سوپر کتاب
معرفی بانک کتاب‌های موفق
بانک کتاب سوپر کتاب http://www.superketab.com/ با توجه به اهمیت مطالب فوق و با رویکرد مشتری محور اقدام به فعالیت خود نموده و تمامی تلاش خود را در رضایت‌مندی مشتریان خود قرار داده است.
بانک کتاب سوپر کتاب http://www.superketab.com/ و http://www.superketab.ir/  نیز تمام تلاش خود را برای رضایت مشتریان به کار می‌برند.
نماد الکترونیکی و یا نماد اعتماد
 
مرکز توسعه تجارت الکترونیکی
یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان كاربران خدمات الكترونیكی می‌باشد. در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیر ساخت‌های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به کسب و کارهای اینترنتی را برعهده دارد. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف‌كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می‌كنند. بانک کتاب سوپر کتاب http://www.superketab.com/  نیز با داشتن نماد الکترونیک جزو مراکز مورد تایید مرکز توسعه تجارت الکترونیک می‌باشد.
رهگیری مرسوله
این امکان برای خریدار کتاب در بانک کتاب سوپر کتاب الکترونیک وجود دارد تا پس از ارسال کتاب به نقطه مقصد توسط پست که به حالت‌های گوناگون امکان پذیر است (اکسپرس، پیشتاز، سفارشی) و یا ارسال توسط پیک موتوری خریدار کتاب با مراجعه به پنل کاربری خود، کد رهگیری مرسوله خود را که توسط بانک کتاب سوپر کتاب در سایت ثبت گردیده را از طریق این لینک وارد و از مراحل ارسال مرسوله خود مطع گردد.
پرداخت الکترونیکی از طریق درگاه‌های بانکی شاپرک
 
درباره شرکت شاپرک
________________________________________
شرکت شاپرک با توجه به دلایل متعددی که مهمترین آنها عبارت بودند از دشوار شدن کنترل و نظارت، ناکافی بودن کنترل‌ها و تخصیص غیر بهینه منابع در صنعت پرداخت کشور و بر اساس چارچوب مصوبه مورخ 25/12/89 شواری پول و اعتبار ایجاد گردید.
بیانیه ماموریت شرکت شاپرک به شرح زیر است:
مأموریت ما به‌عنوان یک نهاد متخصص، ایجاد وحدت فرماندهی و مدیریت و نظارت هوشمند بر صنعت پرداخت الکترونیکی کشور، حفظ یکپارچکی، افزایش اعتماد، توسعه این صنعت و تسهیل ایفای نقش حاکمیتی و نظارتی بانک مرکزی است."
چشم‌انداز شرکت شاپرک در افق 1400 به شرح زیر تعریف شده است:
"ما به‌عنوان نهاد مرجع و متولی مدیریت یکپارچه صنعت پرداخت الکترونیک کشور، هم ردیف با کلاس جهانی، بستر توسعه خدمات نوین، ارتقاء سطح کیفیت خدمات، اعتماد عمومی و تقویت رقابت عادلانه را برای کلیه ذینفعان این صنعت فراهم آورده‌ایم."
اهداف شرکت شاپرک با توجه به آخرین برنامه‌ریزی استراتژیک صورت گرفته در پایان سال 1395 به شرح زیر تعریف شده است:
•    هدف 1 : اعمال مدیریت و نظارت هوشمند بر شبکه پرداخت الکترونیک
 
•    هدف 2 : استاندارد سازی، ایمن سازی، ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش اعتماد عمومی
•    هدف 3 : توسعه بستر خدمات نوین پرداخت الکترونیک
•    هدف 4 : مدیریت اثر بخش بازار و تقویت رقابت عادلانه در صنعت پرداخت الکترونیک
•    هدف 5 : توسعه و بهبود توانمندیهای سخت افزاری، نرم افزاری و فکر افزاری شرکت شاپرک
خرید کتاب به صورت آنلاین یکی از راه‌های منتخب در جهان می‌باشد و شما می‌توانید جهت خرید کتاب در تمامی زمان‌ها از فروشگاه بزرگ ما دیدن و اقدام به خرید کتاب خود نمایید و در اسرع وقت سفارشات خود را دریافت نمایید.
تمامی مشتریان ما بر این واقفند که در خرید کتاب از بانک کتاب سوپر کتاب توانسته‌اند تجربه خوبی را کسب نماید.
امیدواریم بتوانید در خرید کتاب شما نیز سهم اندکی در رشد و تعالی فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی داشته باشیم.